Biyografi

Şimal Saraç 5 Şubat 1984 tarihinde Adana Seyhan’da Dünya’ya gelmiştir. Babası Kadir Saraç ve Müzisyen kardeşi Cem Saraç ile birlikte küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe olmuştur. Müzik kariyerine ilköğretim ve ortaöğretim yıllarında amatör olarak katıldığı etkinliklerle başladı. Müziğe olan aşkından dolayı 20’li yaşlarda İstanbul’a geldi. Nerden ne şekilde başlayacağını bilmeksizin, kendini İstanbul’un hırçın dalgalarına teslim ederek azimle, ısrarla, gece gündüz ve bıkmaksızın kürek çekti.

Profesyonel sahne hayatına 2010 yılında başlayan Şimal Saraç, Serkan Kaya Erkan Aydar, Ferman Toprak gibi birçok sanatçıya da vokalist olarak eşlik etti. Türkiye’de birçok il ve ilçede gerçekleşen festival etkinliklerinde, düğün müzik organizasyonlarında ve farklı birçok mekânda sahne alan Şimal Saraç 7’den 77 ‘ye her kitleye hitap edebilecek geniş repertuvara sahip ve eğlenceli sahne performansıyla da hep tercih edilen isim oldu.

Sanatçı kişiliğinin yanında Magazine de ilgisi olan Şimal’le Yıldızlar Geçidi adı altında birçok dijital mecralarda ünlü isimler ile röportajlar yaparak Ödül gecelerinde yılın yüksek başarı ödüllerine layık görüldü.  2018 yılında Adana’ya geri dönüş yapma kararı aldı. Müzikte uyumun çok önemli olduğunu söyleyen Sanatçı, 2019 yılında kurduğu orkestra ile hem kendi hem de orkestrası ile yaptığı işlerde sahne performanslarında geniş repertuvarı, profesyonel müzik ve eğlence anlayışı ile izleyenlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Şimal Orkestrası ile birlikte konser, gala gecesi, bayi toplantısı, düğün, davet, açılış, fuar, kokteyl gibi kurumsal ve bireysel organizasyonlarınızda müzik organizasyon hizmetleri sunmaktadır.

Tarkan’ın ilk prodüktörü olan ve birçok hit olan şarkıların bestecisi menajer Alpay Aydın prodüktörlüğünde Cover projesi ile Şimal Saraç yepyeni teklisi ile mart ayında Tüm Dijital platformlarda yerini alacak.

Şimal Saraç Güller Ağlamaz // Şimal
  1. Şimal Saraç Güller Ağlamaz // Şimal
  2. Şimal Saraç Kıyamam // Şimal Saraç - Şimal
  3. Şimal Saraç Kar Taneleri // Şimal Saraç - Şimal