Blog Post

News from us
03 Ekim 2013

Online Konserler “Her Ev Bir Sahne”

Adana’nın sevilen sesi Şimal Saraç ve Orkestrası  27 Şubat günü Sosyo uygulamasında Canlı Konserlerine Adana’dan katıldı.

“Her Ev Bir Sahne Her Bilet Bir Umut” projesinde Online olarak gerçekleştirdikleri Konserini Zuhal Müzik Adana Konsept Stüdyolarından gerçekleştirdiler.

Pandemi nedeniyle tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği dönemde en çok etkilenen sektörlerin başında müzik sektörü gelirken, ‘Milyon Yapım’ gelir elde edemeyen müzisyenler için “Her Ev Bir Sahne” projesini hayata geçirerek Dünya’da bir ilki gerçekleştirdi.

Proje kapsamında, başvurular ile seçilen Türkiye’nin dört bir yanından 240 müzisyen, 10 gün boyunca 24 saat kesintisiz canlı konserler verdiler.

Adana Esas 01 Burda Avm içerisinde mağazası olan Zuhal Müzik Adana Konsept Stüdyoları titizlikle ve büyük özveri ile online konsere hazırlanıp Tam desteklerini verdiler.

Müzisyenlere desteğini esirgemeyen ve kapılarını onlara sonuna kadar açan ‘Esas 01 Burda Avm’nin de  bu projede Müzisyenlere verdiği  destek, müzisyenleri çok mutlu etti.

Mix Monitor koltuğunda Ses Mühendisi Çağrı Türünz otururken, Şimal ve Orkestrasının Müzik videolarınında çekimleri, Özlem Kayhan yönetmenliğinde Panda ProMedya tarafından gerçekleştirildi.

Orkestra’da Emeği Geçen Müzisyenler 

Solist: Şimal Saraç

Gitar – Vocal: Cem Saraç

Bass Gitar: Duran Olguner

Yan Flüt: Mertkan Semih Uygur

Klavye: Burak Öten

Tumba – Darbuka: Cabbar Yanarkaya

Bateri: Meriç Mönür

Şimal Saraç Güller Ağlamaz // Şimal
  1. Şimal Saraç Güller Ağlamaz // Şimal
  2. Şimal Saraç Kıyamam // Şimal Saraç - Şimal
  3. Şimal Saraç Kar Taneleri // Şimal Saraç - Şimal